O roku ów

Dzieje się. Za dużo. I niestety nie tylko to, co chciałabym by się działo. Niedawno mignął mi w necie nagłówek, że po pandemii Covid, lekarze spodziewają się pandemii niedoniesionych do nich na czas nowotworów. U nas ten problem pewnie będzie zwielokrotniony, bo i bez lockdownu lekarze narzekali, że pacjenci trafiają do nich za późno. Miałam okazję zaobserwować z bliska jak to działa. Pacjent narzeka, cały czas coś się z nim niedobrego dzieje, ale za każdym razem lekarz reaguje jedynie na zgłaszany objaw i nawet jak zleca badania, to jedynie takie, które mają wyjaśnić zgłaszany problem. Nikt nie sprawdza, czy nie ma czasem drugiego dna. I tak to trwa. Niestety do czasu. Jakiś czas temu mój synek wylądował w dalekiej Azji w szpitalu. Na wyjściu zrobiono mu przegląd techniczny, dzięki czemu wiedział nie tylko na co i jak go leczono, ale jaki jest ogólny stan jego zdrowia. Gdyby u nas obowiązywała podobna procedura, prawdziwy powód złego samopoczucia byłby znany kilka miesięcy wcześniej. Zawsze coś.

Nie udało mi się w tym tygodniu dotrzeć jeszcze do kina, ale już siedziałam w ogródku i piłam kawę.

Dalej też kwitnie życie rodzinne. Śniadanie, sprzątanie, lekcje z wnukiem, obiad, zakupy, zawiezienie wnuka na zajęcia piłkarskie… Nie narzekam, jak opuścili mnie na jeden dzień, czułam się dziwnie, czegoś mi brakowało.

W ogrodzie szaleje córka, ja podziwiam ogród z daleka. Rododendrony zakwitły bez mojego udziału.

Nawet trawy w tym roku nie koszę. To zadanie zięcia. Zgodnie z obowiązująca modą kosi rzadko i nie wszystko. Część kwitnącej koniczyny zostawił dla pszczół.

Mila jest niezawodna. Niby taka gapa, ale o swoje potrafi zadbać. Wystarczyła minuta

Życie towarzyskie może nie kwitnie, ale jakoś tam się tli. Byłam u Łady podziwiać różnorodność roślin w jej ogródku. Wygląda trochę tak, jak szyte przez nią patchworki. Wszystko jej rośnie. Nawet cytrusy w doniczce owocują.

Wełny po lewej stronie, to naturalne farbowanki, wszystkie barwniki Łada utoczyła z roślin z własnego ogródka i okolicznych łąk.

Spisek przeciwko Ameryce (HBO GO).

Nie znam książki Philipa Rotha, stoi na półce „do przeczytania”. Mam zamiar sprawdzić, czy rzeczywiście fabuła jest tak głupia jak ten serial. Bo co z tego, że jest dobrze zrobiony i świetnie zagrany, jak to co jest pokazane na ekranie irytuje?

Opowieść co by było, gdyby wyborów nie wygrał Roosevelt, tylko Charles Lindbergh i pod jego przywództwem Ameryka zaczęła flirtować z Hitlerem.

W dawnych czasach był taki propagandowy film The Day After, pokazywał życie po ataku atomowym, w którym Amerykanie chcąc pokazać grozę życia, kazali zmierzyć się bohaterowi z czymś tak strasznym, jak brak soku pomarańczowego na śniadanie. Tu może aż tak nie jest, ale za łatwo się to wszystko w tym filmie (a może w książce?) plecie.

Na razie kupiłam biografię Charlesa Lindbergha. Poza tym z czego ogólnie jest znany, wiem o nim tyle, że porwano mu dziecko i że miał kontrowersyjne poglądy polityczne. Trochę mało. Czas poszerzyć horyzonty

3 uwagi do wpisu “O roku ów

 1. moj rododendron ma z siedem lat i nie dosyc, ze nigdy nie kwitl to i nie urosl ani centymetra. cztery azaljie mi nie tylko uschly to sie ulotnily, nie ma po nich zadnego sladu.

  Polubienie

 2. Azja, zdecydowanie Azja! Tam zmierzam! (Szykuj piwnicę na te kilogramy wełny, które zostawię ;-)).
  Piękny ogród ❤

  Polubienie

 3. Zgadza się…w końcu co by nie powiedzieć, mój brat nie dostał adekwatnej pomocy, ganiali go w stanie beznadziejnym po szpitalach, trudno mi o tym do tej pory zapomnieć. Nawet hospicjum odmówiło pomocy, gdy było źle. Przez koronaidiotyzm wiele złego będzie, choć raczej obstawiam w sferze mentalnej, wiele osób sprawia wrażenie zastraszonych i boi się wychodzić z domu a w maseczkach nawet by spali… Sery robią się coraz lepsze, szkoda, że nie było tak dostępnej podpuszczki, gdy miałam tanie mleko w dowolnych ilościach, teraz Bob chce zarobić…… Masz autko to wierzę, że dotrzesz do nas na grilla. Jak będziesz miała wolny weekend lu będziesz chciała oderwać się od rodzinki, zapraszamy, bo siedzę tam teraz praktycznie każdy weekend.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.