Na pohybel

Nikt nie mówił że będzie dobrze. I nie jest. A jednak żal.

Ten żal osładza mi wizyta mężczyzny mojego życia. Mam przez ten tydzień wnuka u siebie, wzięłam urlop i zamiast śledzić twittera, cieszę się życiem rodzinnym. W niedzielę wydałam obiad na 11 osób, podałam domodę o której pisałam tydzień temu i odniosłam sukces!

W tym natłoku przepisów, kuchni świata, programów kulinarnych udało mi się czymś zaskoczyć. Nikt z moich gości nie spotkał się wcześniej z takim połączeniem. Tyle, że na drugi raz drobniej pokroję warzywa.

Pani od ogrodu się odezwała, ale dalej nie jesteśmy po słowie. Tak, że nie wiadomo czy i kiedy ogarnie ten chaos. Ogród wygląda strasznie, dokładnie tak jak na zdjęciu, obok chwastowiska, które przynajmniej jest zielone, straszy poremontowy piach. Tylko w kilku miejscach, punktowo ostało się ładne zielone.

To krzew w środku to kalina. Podobno bardzo dobrze sobie radzi na kiepskich glebach i pani od ogrodu zaproponowała posadzenie jeszcze innych odmian.

Zanim przyjdzie pani od ogrodu muszę wyplenić zielsko koło płotu (mści się na mnie nie położenie stosownego podkładu).

Najprościej byłoby round-upem, ale boję się, że uszkodzi tuje, które rosną za płotem. Spróbuję ekologicznie, ponoć pomaga taki roztwór:

 • 3.5 l octu czyszczącego
 • pół szklanki soli
 • 50 ml płynu do naczyń

Ale pewnie skończy się na chemii. Tak jak w przypadku tej plamy na kaloryferze (to brązowe po lewej stronie), farba, a nie reagowała na żaden rozpuszczalnik.

Poddała się i zaczęła powoli znikać, gdy pocierałam ją tym czymś do usuwania silikonu. Mam jeszcze kilka plam do usunięcia, ale nie wiem jak przed tym zajzajerem chronić dłonie. Musi być to niezłe świństwo, skoro z gumowymi rękawiczkami daje sobie radę dużo szybciej niż z plamą.

Z pamiętnika wk … konsumentki

Inpost

Wszystko zdarzyło się przez to, że podając adres popełniłam błąd: zamiast Al. Ujazdowskie, wpisałam Al. Jerozolimskie. Zorientowałam się o tym już następnego dnia, gdy dostałam sms o możliwości przekierowania paczki dostawy pod inny adres. Postanowiłam z tego skorzystać, ale okazało się że na stronie Inpostu zmienić można jedynie numer domu (czy mieszkania), nie ulicę. Zadzwoniłam na Infolinię, gdzie dowiedziałam się, że adres dostawy może zmienić jedynie nadawca. Zapytałam kto to jest (ostatnio zrobiłam sporo zakupów przez Internet i nie wiedziałam, o którą paczkę chodzi), ale okazało się że dane nadawcy to tajemnica chroniona RODO Chwilę mi to zajęło, ale ustaliłam, kto był nadawcą i na Fejsie poprosiłam by wysłał do Inpostu stosowny mail. Następnego dnia pani na infolinii Inpostu poinformowała mnie, że jak tylko zarejestrują mail od nadawcy, to przygotują paczkę do wysłania i dostarczą najpóźniej następnego dnia. Tyle, że następnego dnia dowiedziałam się jedynie, że paczka nie została wydana kurierowi bo podany przeze mnie w zamówieniu kod nie pasował do ulicy. Kolejne telefony, tym razem też wszystko miało już być ok, dodatkowo pod koniec dnia zadzwoniłam na infolinię, zapewniono mnie że teraz to już na pewno …

Tyle, że ustalenia na Infolinii nie mają żadnego przełożenia na kuriera, który zadzwonił do mnie kolejnego dnia, że stoi na Al. Jerozlimskich i nie może mnie znaleźć. Jak w końcu dostałam tę paczkę do ręki okazało się, że był na niej dalej adres Al. Jerozolimskie, dopisali tylko nowy kod, tak by wszystko się zgadzało.

dobry serial

Czarnobyl

Pięcioodcinkowy serial o tym co działo się po wybuchu w Czarnobylu w tzw. kręgach decyzyjnych. Świetna obsada, duża dbałość o odtworzenie realiów ZSRR z lat 80-tych XX wieku. Strach zagląda w oczy, kiedy patrzy się jakie kompetencje mają ci, którzy nami rządzą. Dostępne są na razie 3 odcinki, kolejny będzie można obejrzeć 28 maja.

Serial przebił sufit i w rankingu Imbd ma 9,7 punkow, Zasłużenie.

3 uwagi do wpisu “Na pohybel

 1. Ocet i sól. To proponuję jeszcze wypalić trawnik jak na wiosnę tępy lud łąki wypala. Podstawówka 6 klasa – osmoza. Wylewając ocet z solą pani żywotniki (Thuja) na skutek zjawiska zwanego suszą fizjologiczną nie dotrwają do wakacji. Chwasty spryskać dolistnym herbicydem.

  Polubienie

 2. Roundup uszkadza rośliny jednoliścienne, jest dedykowany do zwalczania perzu. Raczej tujom nie zaszkodzi, jak również nie do końca zwalczy chwasty dwuliścienne. Natomiast działa około 6 tygodni, jak się nie zagospodaruje to rośliny odrastają. Do totalnego zwalczania Chwastox, zostawia spaloną ziemię ale nie do końca jest skuteczny w przypadku perzu.
  A swoją drogą ja unikam kurierów jak mogę, dzięki wspaniałemu urządzeniu takiemu jak blaszane puszki na paczki, które mam koło domu. dzięki temu nie zawracają mi tyłka przed południem…..

  Polubienie

 3. Ach ta chemia!
  Kupilam klej do sklejenia plastikowej pokrywki: skleil palce I nic wiecej; natomiast kleju, ktorym przyklejone sa znaczki na jajach nic nie zniszczy (mozna chyba nim nawet buty reperowac:)

  Pozdrawiam ze swojego grajdolka!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.